نویسندگان
آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
درباره ما

همدلی و هم افزایی ملی و علمی
ایجاد کننده وبلاگ : محمود خسروی

Google

در اقلیم شناسان ایران
در كل اینترنت
ابزار پرش به بالا


نویسنده: محمود خسروی |
دوشنبه 26 فروردین 1392 |

روزنامه گاردین نوشت کارشناسان تغذیه می گویند جهان برای تغییراتی که بخش هایی از آفریقا را به مناطق بحران زده تبدیل خواهد کرد آمادگی ندارد.

به گزارش انتخاب، این روزنامه انگلیسی امروز در پایگاه اینترنتی خود در مقاله ای به قلم جان ویدال نوشت تا سال 2050 به علت افزایش دمای هوا، سیل و خشکسالی بهای مواد غذایی اصلی بیش از دو برابر خواهد شد و در نتیجه میلیون ها نفر در آفریقا و آسیا فقیر خواهند شد.

در دو کنفرانسی که برای بحث در مورد چگونگی تغذیه نه میلیارد نفری که احتمالا در سال 2050 با این معضل مواجه هستند، دانشمندان برجسته و کارشناسان تغذیه گفته اند بخش هایی از آفریقا به دلیل نامنی غذایی با خطر تبدیل شدن به مناطق بحران زده دائمی مواجه خواهند شد. افزایش دمای هوا نیز عامل مهمی در عدم دستیابی به مواد غذایی اصلی خواهد بود که عواقب وخیمی برای فقرا به همراه دارد.

بر اساس گزارش دولت آمریکا، از آنجایی که گرم شدن هوا به محصولات لطمه می زند،‌ قرار است در اقتصاد کشاورزی آمریکا در سه دهه آینده تغییرات مهمی ایجاد شود. در پیش نویس گزارش ارزیابی آب و هوای آمریکا پیش بینی شده است که گرم شدن تدریجی هوا و وضعیت غیرقابل پیش بینی مانند خشکسالی که سال گذشته دو سوم قاره آمریکا را فرا گرفت عواقبی جدی برای کشاورزان خواهد داشت.

شصت دانشمند در تحقیقی پیش بینی کرده اند که تغییر دما بر روی همه محصولات و همچنین دام ها و میوه ها تاثیر خواهد گذاشت و احتمالا موجب افزایش آفات و تاثیر کمتر آفت کش ها خواهد شد. تولیدات محصولات کشاورزی و دامی در بسیاری از مناطق کاهش خواهند یافت.
این گزارش پس از گزارش هایی از برداشت فاجعه بار محصولات در روسیه، اوکراین، استرالیا و آمریکا منتشر شد.

در تحقیقات دیگری که با هزینه دولت آمریکا انجام شده است کشورهای ویتنام،‌ کامبوج، تایلند و لائوس مورد بررسی قرار گرفتند. در این کشورها احتمالا دمای هوا دو برابر آن چه پیشتر انتظار می رفت افزایش خواهد یافت و که بر اثر آن منابع غذایی صد میلیون نفر در سال 2050 نابود خواهد شد.

جرمی کارو رید، سرپرست این تحقیق گفت: «ما دریافته ایم که این منطقه تغییرات شدید آب و هوایی و بارش هایی را تجربه خواهد کرد که انتظارش را نداشتیم.»

ارتارین کازین، مدیر برنامه غذای جهانی سازمان ملل گفت: «ما وارد دوران نامعلوم و خطرناکی می شویم. تغییر آب و هوا موجب افزایش قیمت مواد غذایی می شود و در نتیجه آسیب پذیری قشر فقیر بخصوص کسانی که در مناطق بحران زده زندگی می کنند بیشتر خواهد شد. ما باید برای حفاظت از مردم فقیر در سراسر جهان به سرعت اقدام کنیم.»
آرشیو
لینکستان
تگ های سایت
لینکدونی
صفحات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic