نویسندگان
آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
درباره ما

همدلی و هم افزایی ملی و علمی
ایجاد کننده وبلاگ : محمود خسروی

Google

در اقلیم شناسان ایران
در كل اینترنت
ابزار پرش به بالا


نویسنده: محمود خسروی |
جمعه 11 شهریور 1390 |

با توجه به تنوع محورهای پژوهشی اقلیم شناسی در کشور و اولویت های آنها در توسعه ،یکی از اهداف انجمن برگزاری همایش ها ملی، منطقه ای و بین المللی در موضوعاتی است که به رشد و شکوفایی دانش اقلیم شناسی کمک می کند در همین راستا با توجه به ضرورت های زیر پیشنهاد می شود اعضای محترم پیشهادات عملی خود را جهت طرح در جلسات رسمی مطرح نموده تا انشاا... در آینده ای نزدیک شاهد برگزاری اولین گردهمایی رسمی علمی اقلیم شناسان کشور باشیم:

1-پیشرفت سریع دانش اقلیم شناسی و شاخه های مرتبط به نحویکه با توجه به پیشرفت های علمی و تولیدات دانش بشری در برخی گرایش ها هر2 سال یکبار این تولیدات دو برابر می شود.لذا به روز شدن دانش و تبادل نظر نسل های مختلف اقلیم شناس ضروری است.

2-با توجه به برگزاری دهها همایش در مورد موضوعات اقلیمی توسط مراجع غیر تخصصی بخصوص در زمینه مخاطرات محیطی و ارائه نقطه نظرات غیر تخصصی در این همایش ها لازم است تا ضمن ارائه دستاورد های محققان کشور در زمینه های تخصصی مثل تغییر اقلیم اجازه ورود مباحث غیرعلمی در این زمینه ها محدود گردد.

3-در بسیاری از سمینارها ،کنفرانس ها و مجلات علمی برگزار شده ،اقلیم شناسان سهم قابل توجهی را دارند که این سهم هم به لحاظ کمی و هم کیفی به لحاظ سرانه قابل توجه است(به سهم مقالات اقلیم در مجلات جغرافیایی نسبت به جمعیت اقلیم شناسان توجه فرمایید).

4-جمعیت دانشجویان و دانش آموختگان این رشته با شیب زیادی در حال افزایش است(به جدول پذیرش دانشجویان ارشد در برخی دانشگاهها نگاهی داشته باشیم:50 نفر ،65 نفر و........) ضمن آنکه همواره دغدغه اشتغال برای این جمعیت فارغ التحصیل وجود دارد این جامعه جوان و در حال رشد نیاز به گردهمایی های تخصصی برای بیان نظرات و آشنایی با دیدگاههای نو و کاربردی دارد.

با توجه به این محورها دوستان عزیز و بخصوص اعضای محترم را به تامل و ارائه راه حل های عملی برای برگزاری چنین نشستی در یکی از دانشگاههای کشور دعوت می کنم.منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

آرشیو
لینکستان
تگ های سایت
لینکدونی
صفحات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات