نویسندگان
آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
درباره ما

همدلی و هم افزایی ملی و علمی
ایجاد کننده وبلاگ : محمود خسروی

Google

در اقلیم شناسان ایران
در كل اینترنت
ابزار پرش به بالا


یکشنبه 24 اسفند 1393 |

درود بر شما

موقعیت دقیق ایستگاه های هواسنجی نقش مهمی در بررسی های آب و هواشناختی دارد. در سالنامه های هواشناسی و در پرونده هایی که پس از آن سازمان هواشناسی کشور منتشر کرده است موقعیت ایستگاه ها با دقت دقیقه ثبت شده است. بنا بر این جایابی ایستگاه ها با حدود دو کیلومتر خطا همراه است. روشن است که اگر بخواهیم موقعیت یک ایستگاه را روی فراورده های مودیس که اندازه ی یاخته های آن مثلاً پانصد متر است جایابی کنیم این مقدار دقت کافی نیست.   


موقعیت ایستگاه های همدید که با جی پی اس برداشت شده البته دقت بهتری دارد. با این حال همین داده های موقعیت نیز در برخی موارد با خطای زیاد همراه است. مثلاً موقعیت ایستگاه لاله زار یا ایستگاه جلفا با خطای زیاد ثبت شده است. با این حال موقعیت بسیاری از ایستگاه ها مانند خاش یا کوهرنگ یا آبادان با دقت مناسب ثبت شده است. امیدواریم در آینده ی نزدیک موقعیت دقیق همه ی ایستگاه های همدید، اقلیمی و بارانسنجی در دسترس پژوهشگران باشد.
برای دیدن موقعیت ایستگاه ها پرونده ی پیوست را دانلود بفرمایید. در گوگل ارث از گزینه ی فایل گزینه ی اوپن را انتخاب و پرونده ای که دانلود فرمودید (station.kml) را انتخاب بفرمایید.آرشیو
لینکستان
تگ های سایت
لینکدونی
صفحات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic