تبلیغات
اقلیم شناسان ایران
نویسندگان
آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
درباره ما

همدلی و هم افزایی ملی و علمی
ایجاد کننده وبلاگ : محمود خسروی

Google

در اقلیم شناسان ایران
در كل اینترنت
ابزار پرش به بالامحققان ناسا و موسسه تحقیقاتی جنوب غربی در سن آنتونیو، تگزاس، ماموریت ساخت میکرو ماهواره برای پیش بینی توفان را شروع کردند.


این پروژه در این هفته در تگزاس، دقیقا 10 سال پس از توفان کاترینا، آغاز شده و هدف اصلی آن پیش بینی توفان است.
شروع پروژه، ساخت اولین میکروماهواره ناسا از ماموریت CYGNSS است. قرار است برای این پروژه، هشت میکرو ماهواره تولید شود.این میکرو ماهواره ها با اندازه گیری باد سطح اقیانوس و چند فاکتور دیگر، قادر به پیش بینی توفان هستند.این ماموریت به محققان این اختیار را می دهد که با بررسی هسته داخلی توفان از فضا و سیگنال های مستقیم و معکوس ماهواره های جی پی اس کنونی، سرعت باد و آهنگ و شدت توفان را پیش بینی کنند.
با ترکیب سیستم CYGNSS و GPS می توان سرعت باد را در کل مناطق استوایی هر چند ساعت یکبار کنترل کرد؛ در حالیکه با استفاده از هریک از این سیستم ها به تنهایی، بررسی سرعت باد هر چند روز یکبار امکان پذیر است.


در اوایل تابستان سال جاری، ماموریت CYGNSS دو مرحله مقدماتی که شفاف سازی روش ادغام و تست و آماده سازی میکرو ماهواه ها برای پرواز بود را پشت سر گذاشت. این مرحله نقطه عطف بزرگی برای طراحی و برنامه ریزی دقیق ماموریت محسوب می شود. ادغام این میکرو ماهواره با هفت مورد با قیمانده از چند هفته دیگر آغاز می شود.قرار است این میکرو ماهواره ها به مدار نزدیک به زمین ارسال شوند.
آرشیو
لینکستان
تگ های سایت
لینکدونی
صفحات