تبلیغات
اقلیم شناسان ایران
نویسندگان
آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
درباره ما

همدلی و هم افزایی ملی و علمی
ایجاد کننده وبلاگ : محمود خسروی

Google

در اقلیم شناسان ایران
در كل اینترنت
ابزار پرش به بالا


نویسنده: مهران فاطمی |
سه شنبه 19 آبان 1394 |

سامانه «توربین بادی مستقل از برج و شناور در هوا به همراه سامانه کنترل زاویه پره ها برای بهره برداری حداکثری از توان باد» توسط نیما امجدی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر این دانشگاه و مسعود قنبری از دانش آموختگان این دانشگاه، اختراع و با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، در اداره کل مالکیت صنعتی و ثبت اختراع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به شماره 86096 به ثبت رسید.امجدی مخترع این سامانه، هدف از این اختراع را تولید انرژی الکتریکی بادی در مناطقی که قابلیت نصب توربین های متداول دارای برج وجود ندارد دانست و گفت: با توجه به افزایش سرعت باد در ارتفاعات و به دلیل محدودیت ها و هزینه های توربین های برج دار، استفاده از توربین بادی شناور در هوا پیشنهاد می شود که می تواند گزینه مناسبی برای بهره برداری از انرژی سرشار باد باشد.
وی در توضیح اختراع این توربین گفت: این اختراع تلفیقی از مهندسی برق و تبدیل انرژی است و راهکاری جدید در زمینه تولید انرژی الکتریکی بادی را ارائه می دهد.
وی با بیان اینکه این توربین بادی در عین سادگی از ساختار موثر کاربردی و فنی بهره می گیرد که امکان صنعتی شدن آن را فراهم می کند، افزود: محدود بودن ارتفاع مجموعه به دلیل ساختار برج، هزینه های برج در توربین های بادی، زیاد بودن مساحت مورد نیاز برای احداث مزرعه بادی و نیاز توربین های بادی به مکانیزم چرخشی به سمت باد، اساسی ترین چالش های توربین های بادی امروزی هستند.
وی ادامه داد: در توربین جدید این مشکلات برطرف و با داشتن دینامیک خاص در این توربین بادی، سامانه کنترلی برای تنظیم پره های توربین برای دسترسی به حداکثر توان نیز ارائه شده است.
مخترع این سامانه با تاکید بر اینکه این مکانیزم می تواند به عنوان یک منبع انرژی مطمئن مورد استفاده قرار گیرد، گفت: امکان احداث در مناطق مرتفع و در نتیجه بهره گیری از منبع انرژی موثرتر توان بادی، بی نیازی از فوندانسیون و برج و در نتیجه هزینه ناچیز تولید، نصب و احداث، طراحی کاربردی و عیب یابی و تعمیرات بسیار آسان، از مهمترین مزایای این سامانه است.
آخرین مطالب

» چاپ کتاب"مقدمه ای بر اقلیم آسایش حرارتی و شاخص های آن" ( یکشنبه 20 فروردین 1396 )
» کتاب آموزش کاربردی سامانه نمایش و تحلیل شبکه در هوا و اقلیم ( شنبه 28 اسفند 1395 )
» تحلیل فضایی و پردازش داده های رقومی در مخاطرات محیطی در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ توسط دانشگاه خوارزمی در شهر تهران استان تهران برگزار می شود. ( چهارشنبه 11 اسفند 1395 )
» کتاب آب و هوای سینوپتیک ایران ( سه شنبه 3 اسفند 1395 )
» چاپ و انتشار کتاب آموزش کاربردی ENVI ( پنجشنبه 28 بهمن 1395 )
» "کتاب خشکسالی و حاصلخیزی خاک" ( چهارشنبه 13 بهمن 1395 )
» لغو موقت سخنرانی (تحلیل فضایی و پردازش داده های رقومی در مخاطرات محیطی) ( دوشنبه 6 دی 1395 )
» سخنرانی علمی به همراه معرفی نرم افزارهای تحلیل فضایی(آمارفضایی) ( شنبه 4 دی 1395 )
» کارگاه آموزشی ( پنجشنبه 25 آذر 1395 )
» راه اندازی کانال طرح ملی تغییرات آب و هوا در تلگرام ( شنبه 20 آذر 1395 )

آرشیو
لینکستان
تگ های سایت
لینکدونی
صفحات