تبلیغات
اقلیم شناسان ایران
نویسندگان
آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
درباره ما

همدلی و هم افزایی ملی و علمی
ایجاد کننده وبلاگ : محمود خسروی

Google

در اقلیم شناسان ایران
در كل اینترنت
ابزار پرش به بالاسمینار علمی جهت معرفی نرم افزار Dust Index و طراحی نرم‌افزارهای ترسیم آنلاین نقشه‌های هواشناسی سه شنبه 1/10/94 در سالن شهید همت سازمان هواشناسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، مدیریت توسعه و کاربردهای این سازمان سمینار علمی با موضوع " طراحی نرم‌افزارهای ترسیم آنلاین نقشه‌های هواشناسی و نرم افزار Dust Index در رابطه با پیش‌بینی پدیده‌ گرد و غبار" را سه شنبه 1/10/94 با حضور ریاست سازمان در سالن شهید همت برگزار نمود.

محمد سبزه زاری کارشناس هواشناسی خوزستان و طراح این نرم افزار اظهار نمود: Dust Index محاسبات خود را از طریق دو نوع داده Gfs data(Global forecast system) و Gdas data(Global data assimilation system انجام می دهد و پیش بینی داده هایGdas  در زمان هر اجرا 9 ساعته و پیش بینی داده های Gfs در زمان هر اجرا تا 360 ساعت آینده را پوشش می دهد.

وی دقت بالای نرم افزار Dust Index نسبت به مدل های مشابه خود، قابلیت بدست آوردن حد آستانه برخاستن گرد و خاک در هر منطقه، ترسیم نقشه های پیش بینی گرد و خاک با دقت استانی و پپش بینی گرد و خاک های محلی، قابلیت ایجاد یک بانک داده جهت استفاده های آتی و توان پیش بینی وضعیت برخاستن گرد و غبار در یک منطقه تا 15 روز آینده از مزایای این مدل برشمرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق پست الکترونیکیsabzeh218@gmail.com  با آقای سبزه زاری ارتباط برقرار نمایید.

آرشیو
لینکستان
تگ های سایت
لینکدونی
صفحات