نویسندگان
آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
درباره ما

همدلی و هم افزایی ملی و علمی
ایجاد کننده وبلاگ : محمود خسروی

Google

در اقلیم شناسان ایران
در كل اینترنت
ابزار پرش به بالا


نویسنده: محمود خسروی |
دوشنبه 30 آبان 1390 |

  ساکنان شهر ترومسا در شمال نروژ امروز شاهد آخرین طلوع خورشید پاییزی بودند. این شهر در عرض جغرافیایی 69.7 درجه شمالی واقع است و خورشید امروز 5دقیقه قبل از ظهر طلوع و 5 دقیقه پس از آن غروب کرد.

با توجه به عرض جغرافیایی این منطقه، خورشید از اول آذر تا اول بهمن زیر افق باقی می‌ماند و غیر از چند ساعت که گرگ‌ومیش است، دیگر ساعات شبانه‌روز تاریکی مطلق بر این منطقه حکمفرماست. هرچه عرض منطقه شمالی‌تر باشد، تعداد روزهای تاریکی و ساعت‌های تاریکی مطلق در شبانه‌روز افزایش می‌یابد، تا جایی‌که در قطب شمال، خورشید از اوایل مهرماه غروب می‌کند و چند روز پیش از اول فروردین دوباره طلوع می کند. در قطب شمال از اواسط آبان تاریکی مطلق حاکم می‌شود و تا اواسط بهمن ادامه می‌یابد.
مرز مشاهده این پدیده، مدادر 66.5 درجه شمالی است که مدار قطبی نیز نامیده می‌شود. دلیل بروز این پدیده انحراف محور دوران وضعی زمین به مقدار حدود 23.5 درجه از محور عمود بر دایره‌البروج است که عامل اصلی پدید آمدن فصول در زمین نیز هست.
شایان ذکر است که این اتفاق‌ها به همین ترتیب در شش‌ماه اول سال شمسی (سه ماهه دوم و سوم بر اساس تقویم میلادی) برای نیم‌کره جنوبی رخ خواهد داد.http://www.khabaronline.irهم میهن عزیزمان جناب آقای حامد عاشوری که دانشجوی دکتری دانشگاه ارواین کالیفرنیا هستند به همراهی گروهی از دوستانشان وبگاه سودمندی برای آموزش داده کاوی فراهم آورده اند. با آرزوی بهروزی برای ایشان دوستان را به دیدار از این وبگاه دعوت می کنم. 

در این پست نمونه هایی از پروژه های انجام شده در نیوزیلند(اینجا)  را مشاهده می کنید، که انواع نقشه های اقلیم شناسی در مقیاس های مختلف ارائه شده است.پنجشنبه 26 آبان 1390 |

اصفهان دیروز بارانی و زاینده رود لبالب بود. خدای مهربان را سپاس میگزاریم


پنجشنبه 26 آبان 1390 |

این لینک ها پایان نامه های انجام شده نیستند بلکه فرصتهای موجود برای تحصیل در مقطع دکتری می باشند. به عبارتی دیکر هر استادی با مشخص کردن اینکه می خواهد روی چه موضوعی کار کند و دانشجو بگیرد موضوع پایان نامه را ارایه داده است.  همچمین می توانید در این پایگاه ثبت نام نموده و هر هفته اخبار مربوط به انتشار جدیدترین تحقیقات و پروژه ها را دریافت کنید.

با سپاس از خانم دکتر زرین برای راهنمایی های ارزنده شان

پایان نامه های اقلیم                            ثبت نام                                 جستجوی پایان نامه ها

با سپاس از آقای احمد روشنی،دانشجوی دکتری اقلیم شناسی دانشگاه تربیت معلم تهران

دانلود مستقیم بیش از 232754 پایان نامه تمام متن از 367 دانشگاه اروپا در 20 کشور

با سپاس از اقای فرج زاده دانشجوی دکترای اقلیم شناسی


صفحات سایت

آرشیو
لینکستان
تگ های سایت
لینکدونی
صفحات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic