نویسندگان
آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
درباره ما

همدلی و هم افزایی ملی و علمی
ایجاد کننده وبلاگ : محمود خسروی

Google

در اقلیم شناسان ایران
در كل اینترنت
ابزار پرش به بالا


چهارشنبه 30 آذر 1390 |

کنفرانس بین المللی فرصت ها و چالش های پیش بینی مونسون تحت شرایط تغییر اقلیم-پونا هند-فوریه 2012

Opportunities and Challenges in Monsoon Prediction in Changinge Climate 

از 21 تا 25 فوریه 2012 در پونای هندوستان توسط موسسه مطالعات هواشناسی حاره ای برگزار می گردد. علاقه مندان می توانند از لینک زیر پوستر کنفرانس را دانلود کنند.


منبع: پژوهشکده اقلیم


با درود

ویرایش تازه ای از کتاب آب و هوای ایران در دسترس علاقمندان قرار

 گرفت. این کتاب در فروشگاه کتاب جهاد دانشگاهی اصفهان واقع

 در دروازه شیراز خیابان دانشگاه عرضه شده است.

 


نویسنده: محمود خسروی |
سه شنبه 29 آذر 1390 |


چرا‌‌ در ‌‌روزهای‌‌ ابری ‌غمگین ‌‌می‌شویم؟

وضعیت آب و هوا از جنبه‌های مختلف بر رفتار انسان‌ها تاثیرگذار خواهد بود. اغلب ما انسان‌ها به طور ناخودآگاه نسبت به پیش‌بینی وضع آب و هوا كنجكاو هستیم و با توجه به آن درباره‌ همراه داشتن چتر برای رفتن به محل كارمان یا تماشای یك مسابقه ورزشی تصمیم‌گیری می‌كنیم. اما اگر تا به حال تنها به همین موضوع اكتفا كرده‌اید، باید توجه داشته باشید كه از این پس باید بیش از گذشته نسبت به پیش‌بینی وضعیت آب و هوا كه توسط رسانه‌ها اعلام می‌شود كنجكاو باشید، چرا كه بررسی‌های انجام شده توسط محققان نشان داده است چگونگی وضعیت آب و هوا می‌تواند نقش بسیار مهمی بر شكل‌گیری احساسات و عواطف شما داشته باشد.

منبع:جام جم آنلاین
نویسنده: محمود خسروی |
سه شنبه 29 آذر 1390 |


Post-doctoral research position on global aerosol-cloud interactions

We are looking for a post-doctoral researcher on global aerosol-cloud interactions and radiative effects in the dynamic Climate Processes Group <http://www.physics.ox.ac.uk/research/climate-processes> within the sub-Department of Atmospheric, Oceanic and Planetary Physics of the Department of Physics at the University of Oxford. The post is available immediately initially for a fixed-term period of two and a half years.

دوشنبه 28 آذر 1390 |

سازمان جهانی هواشناسی بیانیه ای در ارتباط با اقلیم کره زمین در سال 2011 صادر کرد. بیانیه تکمیلی این سازمان پس از اتمام سال 2011 و بررسی  کامل داده های هواشناسی  دریافتی، در اوایل سال 2012 منتشر می گردد.

سازمان جهانی هواشناسی بیانیه ای در ارتباط با اقلیم کره زمین در سال 2011 صادر کرد. بیانیه تکمیلی این سازمان پس از اتمام سال 2011 و بررسی  کامل داده های هواشناسی  دریافتی، در اوایل سال 2012 منتشر می گردد. 
براساس این گزارش میانگین دمای سطح زمین و اقیانوس ها (ژانویه تا اکتبر 2011) نسبت به میانگین دوره 1961 تا   1990 (14 درجه سانتیگراد) حدود 0.4 درجه سانتیگراد گرمتر می باشد. در همین دوره مساحت یخ های قطبی یه میزان 4.33 میلیون کیلومترمربع کاهش یافته است که 35%  از مساحت میانگین سال های 1979 تا 2000 کمتر است.   در این سال بارش های مونسونی جنوب و جنوب شرق آسیا 29 تا 80 ئدرصد از نرمال بیشتر بود. در سال 2011  تعداد سیکلون های حاره ای کمتر از میانگین دوره اماری بود. در حالیکه به طور میانگین تعداد 84 سیکلون حاره ای در سال رخ می دهد ولی در طی 11 ماه سال 2011 تعداد 69 سیکلون حاره ای رخ داده است که کمتر از میانگین دوره آماری است. در این گزارش به طور نسبتا مشروحی به وضعیت سیل و خشکسالی نیز اشاره شده است.
علاقمندان می توانند گزارش کامل این گزارش را در  سایت سازمان هواشناسی جهانی (اینحا ) ملاحظه نمایند. منبع:پژوهشکده اقلیم شناسی


صفحات سایت

آرشیو
لینکستان
تگ های سایت
لینکدونی
صفحات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات