نویسندگان
آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
درباره ما

همدلی و هم افزایی ملی و علمی
ایجاد کننده وبلاگ : محمود خسروی

Google

در اقلیم شناسان ایران
در كل اینترنت
ابزار پرش به بالا


نویسنده: حسین عساکره |
چهارشنبه 30 مرداد 1392 |

سلام و احترام
یکی از علل تغییر اقلیم به علل بیرون از سطح و جو زمین بستگی دارد. یکی از این علل مربوط به فعالیت کلف های خورشیدی است. یکی از دوستان فرمودند که مطالبی در این زمینه ارائه شود. مطلبی در دست بود که در ادامه مطلب جای داده ام تا دوستان علاقمند، در تکمیل ، تعدیل و تصحیح آن مرا یاری  کنند.

نویسنده: علیرضا موقری |
چهارشنبه 30 مرداد 1392 |

در تمامی مطالعات سینوپتیک و دینامیک، اطلاع از شرایط جو بالا امری اجتناب ناپذیر است. از آنجاکه  تنها تعداد محدودی از ایستگاههای هواشناسی کشور، داده های جو بالا (رادیوسوند) را ارائه میدهدند که آن هم محدود به سالهای اخیر و با  گپ آماری زیاد است، متخصصان هواشناسی و اقلیم شناسی کشور ناگزیر به استفاده از منابع دیگری از جمله سایت دانشگاه وایومینگ هستند. اما از آنجاکه دانشگاه وایومینگ نیز تنها داده های 5 ایستگاه از ایران را در اختیار می گذارد، نیاز به منبع داده کامل تر ضروری به نظر می رسد. در پیوند زیر از سایت  NOAAمی توانید داده های رادیوسوند و بسیاری از اطلاعات و مدلهای گرافیکی هواشناسی را با استفاده از وارد کردن 3 یا 4 شناسه مشخص کننده ایستگاه یا شاخص 6 رقمی ایستگاهها مربوط به سازمان جهانی هواشناسی و یا با ورود طول و عرض جغرافیایی برای هر نقطه از جهان دریافت کنید. برای دسترسی به این پیوند بر روی شکل زیر کلیک نمایید.


نویسنده: حسین عساکره |
سه شنبه 29 مرداد 1392 |

باسلام خدمت تمامی دوستان
سخنی که جناب آقای دکتر مسعودیان در خصوص ارائه تعاریف ،انواع   و روش های انتقال انرژی ارائه فرمودند مرا برآن داشت که در خصوص نقشی که انرژی در تکوین و تغییر اقلیم ایفا می کند را به ایجاز بیان دارم. برای دستیابی به این موجز ادامه مطلب را ببینید.

سه شنبه 29 مرداد 1392 |

درود

بحث بسیار بنیادی و سرنوشت سازی که دوست و برادر ارجمندمان جناب آقای دکتر مفیدی مطرح فرمودند بنده را بر آن داشت تا برخی مفاهیم که به روشن شدن موضوع کمک می کند را در این جا بیاورم. زیرا هر گاه درک و تعریف مشترکی از واژگان داشته باشیم تفاهم زاده می شود. گمان میکنم مفهوم انرژی آغاز شایسته ای باشد و موجب برکت و از زبان مولانا به درگاه خداوند بزرگ می گوییم
ای خدا ای فضل تو حاجت روا بی تو یاد هیچ کس نبود روا
قطره دانش که بخشیدی ز پیش متصل گردان به دریاهای خویش 


دوشنبه 28 مرداد 1392 |

یافته‌های جدید نشان می‌دهد سوراخ لایه اوزون در منطقه قطب جنوب در گرم شدن زمین تاثیر بسیار دارد

به گزارش ایرنا، پیش از این تصور می‌شد سوراخ شدن لایه اوزون در منطقه قطب جنوب باعث سرد شدن زمین می‌شود اما تحقیقات جدید محققان دانشگاه کلمبیا در آمریکا نشان می‌دهد این سوراخ در گرم شدن بیشتر زمین نقش دارد.

براساس برآورد دانشمندان اندازه این سوراخ برابر با ۲۰ تا ۳۰ میلیون کیلومتر مربع است. سوراخ لایه اوزون از دهه ۸۰ میلادی هرسال به دلیل انتشار ترکیبات کلر (کلروفلوروکربن ها یا CFC ها) در هوا گسترش بیشتری می‌یابد.


صفحات سایت

آرشیو
لینکستان
تگ های سایت
لینکدونی
صفحات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic